Ogłoszenia Parafialne 19.03.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2023

1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. Krzysztof Janik CR ,proboszcz naszej parafii w Złocieńcu. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych, oraz od poniedziałku do środy o godz. 8.00, 18.00 i 20.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. i dodatkowo we wtorek od godz. 17.00. Zaplanujmy sobie czas, aby mieć możliwość uczestniczenia w tym świętym czasie przygotowującym nas do Świąt Wielkanocnych.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Postu:

Droga Krzyżowa - w piątek : dla dzieci o godz. 17.00 dla dorosłych godz.    18.30 .

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 17.00

 3. W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek – Uroczystość Św. Józefa – ze względu na Wielki Post przeniesiona z niedzieli

- w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się uroczyste Przyrzeczenie Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje adopcji są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła. Osoby, które podejmą się tego dzieła prosimy, aby na Mszę św. w sobotę zabrały ze sobą świece i wypełnione deklaracje. Gorąco zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Tego dnia będzie zbiórka do puszki na Fundusz Obrony Życia.

4. Paschaliki Caritasu na stół wielkanocny w cenie 12 zł są do nabycia przy figurze MB Fatimskiej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Caritas Archidiecezjalną

5. Rada Konferencji Episkopatów Europy, kolejny już raz, wystąpiła z ogólnoeuropejską inicjatywą modlitewną „Łańcuch eucharystyczny”. Przez 39 kolejnych dni, poszczególne episkopaty będą podejmowały różnorodne inicjatywy modlitewne, upraszając dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy.

         Kościół w Polsce włączy się w to wydarzenie, dnia 20 marca 2023 roku. Tego dnia Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki odprawi w intencji pokoju na Ukrainie Eucharystię w Katedrze Poznańskiej o godzinie 18.00.

6. Rada Osiedla, zaprasza 22 marca o godz. 17.00 na spotkanie w sprawie składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu K A W K A -BIS . W ramach tego programu można uzyskać dofinansowanie na zmianę ogrzewania paliwem stałym na gazowe, pompę ciepła, elektryczne a także na panele fotowoltaiczne

   W ramach projektu „NASZ SPORTOWY FYRTEL” na naszym Osiedlu odbywają się bezpłatne zajęcia: zdrowy kręgosłup, gimnastyka dla dzieci , zajęcia rekreacyjno - sportowe, zumba, kształtowanie sylwetki . Zgłoszenia i informacje przez stronę „Nasz sportowy fyrtel”

9. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg Zapłać.              

   Tradycyjnie w Wielkim Poście prosimy o pomoc w zapłaceniu Daniny Diecezjalnej. Koperty na Daninę są wyłożone z tyłu świątyni na stoliku. Można również złożyć ofiarę przelewem, zaznaczając, że jest to Danina Diecezjalna                        

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.