Ogłoszenia Parafialne 05.02.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

V Niedziela Zwykła

05.02.2023

1.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

   W sobotę 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. W tym dniu w naszym kościele o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. o 11.30 różaniec w int. chorych i 12.00   Msza św., połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Serdecznie zapraszamy.

2.   Ogłoszenia społeczności lokalnych:

 Stowarzyszenie Seniorów oraz Smochowicka Pomoc Sąsiedzka zapraszają,

w najbliższym tygodniu, dzieci klas 3,4 i 5 na rozgrywki planszowe.   Spotkania odbędą się w sali Rady Osiedla przy ul. Muszkowskiej 1A, wponiedziałek, środę i piątek. Można przynieść swoją ulubioną grę planszową. Chętni będą mogli równieżwziąć udział w warsztatach tworzenia kwiatów z bibuły.Więcej informacji znajduje się w ogłoszeniach na naszej stronieinternetowej. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzanie obecności dziecka,każdego dnia, do godziny 9.00, nr tel. 797 692 773.* Zapraszamy serdecznie!

 Stowarzyszenie na rzecz mieszkańców Osiedla Krzyżowniki – Smochowicezaprasza seniorów:

do Szkoły przy ul. Leśnowolskiej na zajęcia:

13 lutego o 17.30 – zdrowy kręgosłup

17 lutego o 17.00 – terapia tańcem

Do siedziby Rady Osiedla 16 lutego o 10.00 – zajęcia plastyczne 

3.  Bardzo dziękujemy panom, którzy po raz kolejny, poświęcając swój czas i siły, pomogli w uprzątnięciu dekoracji Bożonarodzeniowej w naszym kościele.

 

4.  Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg Zapłać. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca taca gospodarcza .              

                                

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana ŚP. Zbigniew Sewiło z ul. Dąbrowskiego i Sławomir Białoszyński z ul. Słupskiej. Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.