Ogłoszenia Parafialne 25.12.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA - BOŻE NARODZENIE

25.12.2022

W imieniu wspólnoty Zmartwychwstańców życzę, by te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości były pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i w serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.

 

1. Z całego serca chcę podziękować moim współbraciom w kapłaństwie za cały trud adwentowy: za Roraty te dla dorosłych i dla dzieci oraz cierpliwość w sprawowaniu sakramentu pokuty. Dziękuję wszystkim , którzy pomogli przygotować dekoracje Bożonarodzeniową, szczególnie naszym pracownikom panom Jackowi i Mateuszowi. Pragnę podziękować moim znajomym z Krokowej za choinki do naszego kościoła

2. W liturgii bieżącego tygodnia:

     - jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte będziemy sprawowali o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 18.00.  W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni i wydziałów teologicznych w Polsce.

- we wtorek - Św. Jana , apostoła i ewangelisty.

W tym dniu będziemy obchodzili Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji o godz. 16.40 przez trzy minuty będą biły dzwony wszystkich kościołów Archidiecezji Poznańskiej

- w środę święto świętych młodzianków

- w przyszłą niedzielę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ta modlitwa potrzebna szczególnie teraz, gdy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.  

3. Zbliża się koniec roku. W sobotę 31 grudnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a potem na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się Nowy Rok.

4. W środę w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Szczegółowy plan jest wywieszony w naszej gablocie parafialnej i umieszczony na naszej stronie internetowej. Dodatkowo z tyłu kościoła są wyłożone kartki z planem kolędy. Zachęcamy by wziąć je dla siebie, ale także dla sąsiadów i znajomych, szczególnie ludzi starszych i chorych. Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.00 a w sobotę o godz. 15.00

5. Z dniem rozpoczęcia kolędy okazja do spowiedzi św. będzie w dni powszednie tylko podczas Mszy św. porannych, a biuro parafialne będzie czynne we wtorki i piątki tylko prze południem w godz. od 11.00 do 13.00.

6. Bezpłatna poradnia prawna w środę od godz. 18.00 do 20.00 w biurze parafialnym

7. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00

8.  Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać !                                  

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

9. W minionym tygodniu odeszła do Pana: ŚP. Marianna Stempniewicz z ul. Przybrodzkiej. Pomódlmy się o dar nieba dla niej. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.