Ogłoszenia Parafialne 04.12. 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU

04.12.2022r

1. Dziś zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. się zbiórka do puszki na ten cel.

2. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.       W tym dniu od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy na Godzinę Łaski, czasu, w którym Maryja obiecała zesłać wiele łask dla duszy i ciała. Jest to także święto patronalne Braci Zewnętrznych Zgromadzenia Zmartwychwstańców. Polecamy ich modlitwom parafian. Taca w tym dniu przeznaczona jest na biedne kościoły w Polsce.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach sprawowanych dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie o godz. 6.30, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

4. Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia przy figurce MB Fatimskiej, także świece wigilijne Caritasu: mała w cenie 10 zł duża 20 zł

5. Msza św. z poświęceniem medalików i książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o godz. 17.00

6. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:

- wspólnotę „Eliasz” – we wtorek o godz. 17.00

- duszpasterstwo „40 plus” w piątek o godz. 18.00

- Wspólnotę młodzieżową „Invicta Caritas” w czwartek o godz. 19.00

 - Ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00.  

7. Tak jak w poprzednich latach w 3 Niedzielę Adwentu odbędzie się akcja MIODEK – zbiórka pieniędzy dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Kiekrzu. Słoik miodu niech będzie podziękowaniem za ofiarne serca.

8. W przyszłym tygodniu zapraszamy na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY zorganizowany przez Smochowicką Pomoc Sąsiedzką Po Mszach Świętych w sobotę wieczorem i niedzielę można będzie kupić małe arcydzieła - pięknie dekorowane pierniki i piernikowe wyroby oraz ozdoby świąteczne, przygotowane z wielkim sercem i poświęceniem przez naszych Seniorów. Cały dochód przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Smochowickiej Pomocy Sąsiedzkiej. Dodatkowo, po Mszy Św. o godzinie 11.00, będzie można napić się świątecznej herbaty. Dla dzieci także przygotowaliśmy rozgrzewającą niespodziankę. Serdecznie zapraszamy. 

9. Klub Seniora działający przy Radzie Osiedla, organizuje dla członków klubu wieczór wigilijny w piątek 9 grudnia o godz. 16.00 ul. Słupska 62 

10. Bezpłatna poradnia prawna będzie w środę od godz. 18.00 do 20.00 w biurze parafialnym

11.  Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę jako II miesiąca – taca gospodarcza.                                     

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

12. Gościmy dziś przedstawicieli Fundacji „Wspólnoty Burego Misia” im. Bogdana Jańskiego, prowadzonej przez Zmartwychwstańca ks. Kube Marchewicza CR. Przed kościołem będzie można zaopatrzyć się w produkowane w ich gospodarstwie wiktuały, szczególnie znane już sery.

13 .   W minionym tygodniu odeszła do Pana ŚP Teresa Gawelska z ul. Geodetów. Pomódlmy się o dar nieba dla niej. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.