OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 20.11.2022

1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ustanowiona przed ponad 90 laty encykliką papieża Piusa XI Quas primas, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Po Mszy świętej o godzinie 12:15 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odmówimy akt zawierzenia się Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za pobożne zmówienie tego aktu poświęcenia, można dostąpić odpustu zupełnego.

2. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy kolejny rok liturgiczny i duszpasterski. W tym dniu poświęcenie opłatków bożonarodzeniowych po każdej mszy świętej.

3. W najbliższy wtorek przeżywamy wspomnienie św. Cecylii – patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów oraz zespołów wokalno-muzycznych.

4. Od 28 listopada zapraszamy na Msze święte roratnie:
- dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6:30
- dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00

5. Za zmarłych z wypominek miesięcznych modlimy się w tygodniu o godz. 17.30 do najbliższej soboty włącznie.

6. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:

- grono Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek po Mszy św. wieczornej

- wspólnotę młodzieżową „Invicta Caritas” w czwartek o godz. 19:00 w auli.

- ministrantów w sobotę na godz. 11:00

7. Dziękujemy za wszystkie ofiary na tacę gospodarczą i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg Zapłać.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Lech Kaźmierczak z ul. Wituchowskiej, Ryszard Frankowski z ul. Darłowskiej oraz Anna Nowicka z ul. Olsztyńskiej

Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…