Ogłoszenia Parafialne 10.04.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ ( PALMOWA)

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej wprowadza nas w Wielki Tydzień. To już naprawdę ostatnie chwile, aby pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty, by w pełni uczestniczyć w Świętym Triduum Paschalnym. Okazja do spowiedzi św. będzie od poniedziałku do środy w godzinach od 6.30 - 8.30 oraz od godz. 16.30. - 18.30;  w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek od godz. 7.00 - 9.00 oraz  od 15.00 - 17.45  w Wielką Sobotę od godz. 7.00 - 9.00.

2. W Wielki Czwartek  O godz. 18.00 będziemy sprawowali Mszę św. Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ustanowienia sakramentów eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona czas Triduum Paschalnego. Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie w uroczystej procesji przeniesiony do ołtarza adoracji w Kaplicy Wdzięczności, zwanego Ciemnicą, upamiętniającej pojmanie Jezusa. Procesji tej towarzyszy śpiew "Sław języku tajemnicę", za który można uzyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach. Adoracja w tym dniu do godz. 22.00

3. Wielki Piątek, upamiętniający Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Tego dnia, na znak smutku i żałoby, nie sprawuje się Eucharystii. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy tak jak w Środę Popielcową. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wdzięczności od godz. 7.00 do 17.30 O godz. 9.00 w kaplicy zapraszamy na Jutrznię. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele zakończonej Nowenną do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej, w czasie której Najświętszy Sakrament będzie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Po zakończeniu liturgii odśpiewamy Gorzkie Żale - trzy części.. Adoracja będzie trwała do godz. 23.00.

Duszpasterstwo „40 plus” zaprasza na wspólne czuwanie w Wielki Piątek o godz. 22.00

4. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, gdy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje więc nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Zachęcamy by w tym dniu zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

O godz. 9.00 zapraszamy na Jutrznię. 

O godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.                     

Święcenie pokarmów w godzinach od 10.00 - 16.00.                                 

 W sobotni wieczór o godz. 21.00 rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia, oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Na tę Mszę św. zabierzmy ze sobą świece. Po Mszy św. wyruszymy z procesją rezurekcyjną ogłaszającą całemu światu, że Chrystus Zmartwychwstał.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będziemy sprawowali o godz. 7.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 18.00. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 8.00. O godz. 15.00 zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – dziś o godz. 17.00 

7. Zbiórki dla ministrantów i lektorów:  - czwartek o godz. 10.00 - piątek o godz. 11.00 - sobota o godz.11.00 

8. Paschaliki Caritasu na stół wielkanocny są do nabycia przy figurze MB Fatimskiej.

9. Zbiórka żywności trwałej i gotowych potraw Wielkanocnych w auli pod kościołem w Wielki Czwartek od godz. 16.00 – 18.00 

10. Z tyłu świątyni zostały przygotowane przez duszpasterstwo „40 plus” woreczki ze solą do koszyczka wielkanocnego z myślami bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Wychodząc z kościoła prosimy by je zabrać ze sobą.

11.  Dziękujemy za wszystkie ofiary na tacę gospodarczą i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg Zapłać.

Dziękujemy także bardzo serdecznie wszystkim tym, którzy już złożyli ofiary na daninę diecezjalną. Koperty do zabrania są na stoliku z tyłu kościoła.      

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.