Ogłoszenia Parafialne 20.03.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W liturgii tygodnia: w piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste Przyrzeczenie Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje adopcji są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła. Osoby, które podejmą się tego dzieła prosimy o zabranie ze sobą świec i wypełnionych deklaracji. Gorąco zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Tego dnia będzie zbiórka do puszki na Fundusz Obrony Życia. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, w piątek 25 marca br. o godz. 17.00, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

Arcybiskup Metropolita Poznański zwraca się z apelem do kapłanów, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich, aby w uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca we wszystkich kościołach Archidiecezji o godz. 17.00 – w jedności z Następcą Świętego Piotra – wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosi również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

   W odpowiedzi na ten apel w naszym kościele w piątek wieczorem porządek nabożeństw będzie następujący:

  • 25.03.2022 O godz. 17.00 będzie odmówiony Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi
  • Po nim Droga Krzyżowa dla dzieci.
  • O godz. 18.00 Msza św. w intencji pokoju na Ukrainie oraz o nawrócenie dla Rosji podczas której będzie Przyrzeczenie Adopcji Dziecka Poczętego
  • Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla dorosłych

3. Członkowie Akcji Katolickiej każdego dnia w innej parafii prowadzą modlitwy o pokój na świecie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W naszym kościele takie modlitwy będą w czwartek w czasie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 22.00. Z tej okazji od czwartku wieczorem do wtorku rano będą w naszej świątyni wystawione relikwie Św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii będziemy przeżywali wielkopostne rekolekcje, które poprowadzi ks. Artur Traczewski CR, dyrektor Ośrodka Rekolekcyjnego w Radziwiłłowie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych, oraz od poniedziałku do środy o godz. 8.00, 18.00  i 20.00. Nauki dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będą w poniedziałek dla klas 8 o godz. 19.15 i we wtorek dla klas 7  o godz. 19.15 Zaplanujmy sobie czas, aby mieć możliwość uczestniczyć w tym świętym czasie przygotowującym nas do Świąt Wielkanocnych.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Postu:

Droga Krzyżowa - w piątek : dla dzieci o godz. 17.00 dla dorosłych godz. 18.30 .

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 17.00

6. Spotkania: 

Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do auli pod kościołem, po odbiór zamówionych alb oraz na kiermasz dodatków komunijnych w środę 23 marca o godz.17:00 dziewczynki i o 17:30 chłopcy 

Duszpasterstwo Akademickie we wtorek 22 marca o godz. 19.00 na plebani 

Akcja Katolicka w poniedziałek po Mszy św. wieczornej 

Zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę  26 marca o godz. 11.00 

Uchodźców z Ukrainy, którzy zostali przyjęci przez mieszkańców naszej parafii zapraszamy na spotkanie przy kawie w auli pod kościołem, w sobotę o godz. 14.00. Będzie to okazja do bliższego poznania się i pokrzepienia dobrym słowem.

7. Paschaliki Caritasu na stół wielkanocny są do nabycia przy figurze MB Fatimskiej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Caritas Archidiecezjalną

8. Na stoliku z tyłu kościoła są w koszyczkach do zabrania samoprzylepne naklejki - serduszka „ STOP WOJNIE”

9. Dziękujemy za wszystkie ofiary na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Serdeczne „Bóg Zapłać”.

Tradycyjnie w Wielkim Poście prosimy o pomoc w zapłaceniu Daniny Diecezjalnej. Koperty na Daninę są wyłożone z tyłu świątyni na stoliku. Można również złożyć ofiarę przelewem, zaznaczając, że jest to Danina Diecezjalna   

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

10.   W minionym tygodniu odeszły do Pana ŚP: Melania Rółkowska z ul. Łagowskiej i Mirosława Chmal z ul. Muszkowskiej . Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…

 

 

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.