Działania Caritas Poznań na rzecz pomocy Ukrainie

2 marca otwarto Centralny Punkt Zbiórki Darów dla Ukrainy. Punkt będzie działał na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr. 4 (wjazd od ul. Bukowskiej, bramą nr. 6) od poniedziałku do soboty w godz. 10:00 – 20:00.

Do punktu można dostarczać poniżej wypisane rzeczy. Prosimy aby rzeczy były nowe:

 • koce
 • pościele
 • kołdry
 • poduszki
 • ręczniki
 • termosy/kubki termiczne
 • kosmetyki osobiste (szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, itp.)
 • produkty dla dzieci (pieluchy, mokre chusteczki)
 • środki pomocy medycznej: opatrunki, bandaże itp.
 • proszki/płyny do prania i płukania odzieży
 • gotowe dania w słoikach, m.in.: gołąbki, pulpety, fasolka itp.
 • produkty długoterminowe, takie jak: ryż, kasza, makaron.

Więcej na: https://caritaspoznan.pl/

Caritas Archidiecezji Poznańskiej poszukuje wolontariuszy do pomocy w centralnym magazynie darów na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Magazyn umiejscowiony jest w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich. Spływają tam dary z naszych parafii oraz od innych podmiotów z Poznania i okolic.

Prośba skierowana jest szczególnie do członków ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz grup duszpasterskich działających w naszych parafiach. Zainteresowane wspólnoty Caritas prosi o kontakt za pomocą formularza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScawVnyETI783CcnS2qK_bjf2vit0y1Z91R23b879SaBXimJw/viewform?usp=sf_link

Szczegółowych informacji udziela pani Karolina Dragan – Koordynator Wolontariatu Caritas (+48 605 333 825).

 

mtp caritas

 

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.