Ogłoszenia Parafialne 27.02.2022

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.02.2022

1. Dziś w naszym kościele odbywa się zbiórka do puszki na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Chcemy także w ten sposób pomóc tym, którzy tak bardzo ucierpieli z powodu wojny.

2. W tym tygodniu, 02 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 7.00, 8.00 16.30, 18.00, 19.30. Podczas tych Mszy św. będziemy posypywali głowę popiołem, co jest zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia. W tym dniu także będzie zbiórka do puszki na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Wierni, którzy ukończyli 14. rok życia, są zobowiązani do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Natomiast wierni, którzy ukończyli 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego

Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

3. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać Mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej : dla dzieci o godz.17.00, dla dorosłych godz.18.30 .

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

5. Spotkania:    

Kandydatów do bierzmowania klasy 8 a, b i spoza SP 57  w poniedziałek 28 lutego o godz. 19.00 w auli pod kościołem.     

Rodziców dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii Św.  8 marca – wtorek na katechezę o godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się w kościele 

Wspólnoty „Eliasz” – we wtorek o godz. 17.00

Braci Zewnętrznych Zgromadzenia - w czwartek o godz. 18.00

6. W tym tygodniu przypadają  Dni Eucharystyczne:

-   w I czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.0 w int. powołań kapłańskich i zakonnych i na adorację do godz. 21.00

-   w I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. w tym dniu od godz.16.00   Kancelaria w tym dniu czynna tylko przed południem

-   w I sobotę o godz. 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. wynagradzająca, a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

7. Z posługą sakramentalną do zgłoszonych chorych udamy się w sobotę po godz. 9.00

8. Bezpłatna poradnia prawna będzie w środę od godz. 18.00 do 20.00 w biurze parafialnym

9. W czwartek, 3 marca br. godz. 1830 zostanie odprawiona w naszym mieście tradycyjna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. w poznańskiej katedrze o godz. 1800 i przejdzie – z powodu prac remontowych w centrum miasta – poznańskim Ostrowem Tumskim, ul. Panny Marii, ul. Posadzego, ul. Dziekańską i mostem biskupa Jordana do kościoła pw. św. Małgorzaty na poznańskiej Śródce.

W roku zakończenia w Archidiecezji Poznańskiej peregrynacji Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej pragniemy prosić o błogosławione owoce tego czasu dla nas wszystkich.

Zapraszamy do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie, przez które pragniemy oddać cześć cierpiącemu Zbawicielowi, przebłagać za grzechy własne, naszego miasta i Ojczyzny oraz uprosić potrzebne łaski dla wszystkich współczesnych chrześcijan.

10. W związku z działaniami wojennymi na Ukrainie i możliwością przybycia uchodźców Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje zbiórkę darów, które zostaną wykorzystane w ośrodkach na terenie naszej Archidiecezji, gdzie będzie możliwe przyjęcie uchodźców. Zwracam się z prośbą do Księży Proboszczów wszystkich parafii naszej Archidiecezji, aby w środę popielcową oprócz zbiorki przed kościołami zorganizować zbiórkę następujących darów:


Zbieramy tylko nowe, następujące rzeczy:
· koce
· pościele
· kołdry
· poduszki
· ręczniki
· termosy/kubki termiczne
· kosmetyki osobiste (szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon itp.)
· środki pomocy medycznej: opatrunki, bandaże itp.


Żywność:
· Gotowe dania w słoikach, takie jak m.in.: gołąbki, pulpety, fasolka itp.
· Produkty długoterminowe, takie jak: ryż, kasza, makaron

Dary będziemy przyjmować w salkach - wejście z boku kościoła   w godz. od 9.00 -12.00 i od 15.00 – 18.00

11.  Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg Zapłać.                      

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

12.   W minionym tygodniu odeszli do Pana ŚP Waldemar Sobczak z ul. Sianowskiej i Weronika Słomińska z ul. Olsztyńskiej Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…

 

 

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.