OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02-01-2022

II NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA

1. W liturgii bieżącego tygodnia:

  - w czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego  w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte według porządku niedzielnego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Kredę i kadzidło rozprowadzać będą ministranci, a ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza.

- w piątek przypada    I piątek miesiąca. Po Mszach św. o godz. 8.00 i wyjątkowo o  19.00 nabożeństwo pierwszo piątkowe. Okazja do spowiedzi św. w tym dniu od godz. 16.00 dodatkowa Msza św. o godz. 17.00

 

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego ofiary zbierane w czasie Mszy św.  są przeznaczone na cele misyjne.  Tradycyjnie zachęcamy, abyśmy 6 stycznia, jako parafia Zmartwychwstańców, naszymi ofiarami wsparli naszych misjonarzy z Bułgarii.  Ofiary można też przelewać na nasze konto parafialne z dopiskiem „na misję bułgarską”

3.  W czwartek w uroczystość Trzech Króli zapraszamy na wspólne kolędowanie po Mszy św. wieczornej

4.  W piątek kancelaria parafialna czynna tylko przed południem

5.  Bezpłatna poradnia prawna będzie w środę od godz. 18.00 do 20.00 w biurze parafialnym

6. Przypominamy, że od  1 stycznia w niedziele nie  ma Mszy św. o godz. 21.00

7. Rozpoczynamy czas wizyty duszpasterskiej – kolędy. Ze względu na pandemie mamy  dwie formy kolędy. Pierwsza to Msze św. kolędowe dla mieszkańców poszczególnych ulic  o godz. 19. 00 i nabożeństwo zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Podzieliliśmy parafie na sześć kwadratów i mieszkańców ulic z danego kwadratu zapraszamy na Msze św. wyznaczone na dany dzień.  Oczywiście jeżeli  w danym dniu nie mamy możliwości przyjść,  to zapraszamy w innym dowolnym dniu.

 I kwadrat – zawiera ulice od Czarnkowskiej do Santockiej i od Sianowskiej do Dąbrowskiego.

 II kwadrat – od Santockiej do Słupskiej i od Sianowskiej do Dąbrowskiego.

 III kwadrat – od Człuchowskiej do Santockiej i od Polanowskiej do Sianowskiej.

 IV kwadrat -  od Santockiej do Słupskiej i od Polanowskiej do Sianowskiej.                      

 V kwadrat ulice : Beskidzka, Stobnicka, Białoborska, Chojnicka, Biskupińska, Słupska, Międzyzdrojska, Wichrowa, Dąbrowskiego

 VI kwadrat  - po drugiej stronie ul. Dąbrowskiego

Ci którzy złożyli  zaproszenia na spotkanie i wspólną modlitwę z kapłanem w domu, zostaną poinformowani indywidualnie o terminie odwiedzin.

8. Msze św. kolędowe  dla mieszkańców ulic:

  I kwadratu  -  we wtorek 4 stycznia

II kwadratu -   w piątek 7 stycznia

III kwadratu -  w poniedziałek 10 stycznia

IV kwadratu -  w środę 12 stycznia

 V kwadratu -  w czwartek 13 stycznia

VI kwadratu -  w piątek 14 stycznia

9.  Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę  i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać !   W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca taca gospodarcza  .              

                    

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

 

10 .  W minionym tygodniu w naszej parafii odeszli do Pana ŚP Alojzy Ostrowski z ul. Wituchowskiej i Zbigniew Promiński z ul.  Człuchowskiej. Naszych zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.