OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12-12-2021

III NIEDZIELA ADWENTU  12.12.2021r

 

1. Uroczystość sakry biskupiej ks. biskupa nominata Jana Glapiaka, będzie 19 grudnia 2021 r. w katedrze poznańskiej. Uroczystość     będzie transmitowana w paśmie TVP3 POZNAŃ oraz przez Telewizję TRWAM, transmisja rozpocznie się o godzinie 15.20.

2.   Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach sprawowanych dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie o godz. 6.30, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

3.   Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia  przy figurce MB Fatimskiej, także  świece wigilijne Caritasu: mała w cenie 8,5 zł  duża 18 zł

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju, które będzie można zabrać do domu. Będzie ono wystawione  przedsionku kościoła.

5.  W sobotę 18 grudnia, odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych, których regularnie odwiedzamy w I soboty ale także innych, których prosimy zgłosić. Zadbajmy o to, by nasi bliscy chorzy czy starsi, na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia mieli możliwość przyjęcia do serca Chrystusa Eucharystycznego.

6   Duszpasterstwo Akademickie zapraszamy na spotkanie we wtorek 14 grudnia o godz. 19.00 na plebanii

7.  Tak jak w poprzednich latach dziś w naszym kościele  akcja „MIODEK” – można nabyć słoiczek miodu z prywatnej pasieki. By zwróciła się cena rynkowa ofiarowanego miodu, minimalna cena za słoiczek to 10 zł. Uzyskane ze sprzedaży  środki przeznaczone będą   dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Kiekrzu.

8.  Wspólnota „Smochowicka Pomoc Sąsiedzka” przypomina że zbiórka żywności suchej na święta dla potrzebujących odbędzie się w IV Niedzielę Adwentu 19 grudnia w godzinach od 9.00 do 12.15 i od 17.00 do 18.00. A żywności suchej i gotowych dań w środę 22 grudnia w godzinach od 17.00 do 19.00

9.  Od września w naszej parafii jest tylko trzech kapłanów. To oznacza, że została zredukowana możliwość przyjmowanych intencji. W związku z powyższą sytuacją musimy od stycznia zawiesić odprawianie Mszy św. w niedzielę o  godz. 21.00

10. Tradycyjnie po Świętach odwiedzaliśmy naszych parafian z wizytą duszpasterską zwaną kolędą, by wspólnie modlić się o błogosławieństwo Boże dla rodziny. W związku z sytuacją wywołaną przez pandemie proponujemy by ci, którzy będą chcieli zaprosić kapłana na takie odwiedziny do domu, wypełnili karty zgłoszeniowe, które od przyszłej niedzieli i w okresie świątecznym będą wyłożone z tyłu kościoła. Pozostałych parafin, tak jak to było poprzednio, zapraszamy na Msze św. które będą odprawiane dla mieszkańców poszczególnych ulic.

 

11.   Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę  i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać !                   

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

12 . W minionym tygodniu odeszli do Pana ŚP Stanisław Szymczak z ul. Kościerzyńskiej, Stefania Dropikowska z ul. Beskidzkiej i Wanda Lemke z ul. Rogozińskiej  Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.