OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05-12-2021

II NIEDZIELA ADWENTU 05.12.2021r

 

1. W środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.       W tym dniu od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy na Godzinę Łaski, czasu, w którym Maryja obiecała zesłać wiele łask dla duszy i ciała. Jest to także święto patronalne Braci Zewnętrznych Zgromadzenia Zmartwychwstańców. Polecamy ich modlitwom parafian. Tego dnia po każdej Mszy św. dokonamy ponowienia uroczystego aktu zawierzenia św. Józefowi Kościoła w Polsce na zakończenie obchodów Roku Św. Józefa.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach sprawowanych dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie o godz. 6.30, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

3. Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia przy figurce MB Fatimskiej, także świece wigilijne Caritasu: mała w cenie 8,5 zł duża 18 zł

4. Dziś zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. się zbiórka do puszki na ten cel.

5. Msza św. z poświęceniem medalików i książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o godz. 17.00

6. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:

- Kandydatów do bierzmowania kl. 8 A i B i spoza Szkoły nr. 57 w poniedziałek o godz. 19.00 w auli pod kościołem

- wspólnotę św. Józefa we wtorek o godz. 19.00 – rozpoczynamy Mszą św.

- wspólnotę „Eliasz” – we wtorek o godz. 17.00

- duszpasterstwo 40 plus w piątek o godz. 19.00

- Akcję K katolicką w środę na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na spotkanie.

7. Gościmy dziś przedstawicieli Fundacji „Wspólnoty Burego Misia” im. Bogdana Jańskiego, prowadzonej przez Zmartwychwstańca ks. Kube Marchewicza CR. Przed kościołem będzie można zaopatrzyć się w produkowane w ich gospodarstwie wiktuały, szczególnie znane już sery.  

8. Tak jak w poprzednich latach w 3 Niedzielę Adwentu odbędzie się akcja MIODEK – zbiórka pieniędzy dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Kiekrzu. Słoik miody niech będzie podziękowaniem za ofiarne serca.

9. Wspólnota Smochowicka Pomoc Sąsiedzka przypomina że zbiórka żywności suchej na święta dla potrzebujących odbędzie się w IV Niedzielę Adwentu 19 grudnia w godzinach od 9.00 do 12.15 i od 17.00 do 18.00. A żywności suchej i gotowych dań w środę 22 grudnia w godzinach od 17.00 do 19.00

10.  Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę i poprzez przelewy na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać ! Doświetliliśmy już część naszego kościoła i w najbliższych dniach zainstalujemy dalsze lampy. Zostały już pozłocone naczynia liturgiczne czekamy teraz na ich dostawę. Rozpoczęliśmy też ogrzewanie naszej świątyni. W przyszłą niedzielę jako II miesiąca – taca gospodarcza.                    

11 .   W minionym tygodniu odeszli do Pana ŚP Aurelia Gąsiorek z ul. Darłowskiej , Ewa Kulesza – Nowak z ul. Dąbrowskiego i Bronisława Kubiak z ul. Lemierzyckiej. Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…

 

Nr konta parafialnego 09 1090 1346 0000 0000 3400 3198.

Parafia Księży Zmartwychwstańców PW. imienia Maryi Copyright © 2012 All right reserved.