.

.

Ogłoszenia parafialne

ogłoszenia duszpasterskie 26.04.2015 r.

  1. Czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana jest niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś obchodzimy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania. Z tej racji wspólnota modlitewna BARKA zaprasza w poniedziałek po Mszy św. wieczornej na Koronę do Bożego Miłosierdzia za zmarłych kapłanów i braci Zmartwychwstańców, we wtorek po Mszy św. wieczornej na modlitwę różańcową w intencji powołań kapłańskich i zakonnych a w czwartek na Drogę Światła, która zostanie odprawiona podczas wieczornego wystawienia Najświętszego Sakramentu.
  2. Decyzją Episkopatu Polski Uroczystość N.M.P. Królowej Polski zostaje przeniesiona na sobotę (02 maja). Dlatego tez w tym dniu Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.Msza św. o godz. 18.00 będzie już Eucharystią z niedzieli.
  3. W Miesiącu Maju zapraszamy na Nabożeństwa Majowe sprawowane każdego dnia po Mszy św. wieczornej i na Apele Maryjne sprawowane każdego dnia powszedniego o godz. 20.30
  4. „Kalendarium historyczne Krzyżownik – Smochowic – Sytkowa 1388 – 2015” - to pozycja książkowa autorstwa P. Andrzeja Czarneckiego wydana z ok. 80 – lecia parafii i 170 – lecia otwarcia Szkoły Podstawowej w Krzyżownikach. Jak napisał we wstępie autor „Te dość wymowne jubileusze stały się inspiracją do przedstawienia czytelnikom wydarzeń i faktów związa­nych z życiem parafii, szkoły i lokalnego środowiska”. Cena książki 38 zł. Jest do nabycia dziś w przedsionku a przez cały czas w zakrystii.
  5. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie będzie w naszej Parafii w najbliższy wtorek o godz. 19.00. Mszy św. będzie przewodniczył Ojciec Błażej – franciszkanin.
  6. Rodziców dzieci Pierwszokomunijnych informujemy o spotkaniu organizacyjnym przed I Komunią św. które odbędzie się w środę 29 kwietnia o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa!.
  7. Dzieci i młodzież wyjeżdżające na Mini Emaus zapraszamy na spotkanie organizacyjne które będzie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Wyjazd 30 kwietnia o godz. 9.00 z parkingu przed kościołem.
  8. Bezpłatna Poradnia Prawna będzie czynna w biurze parafialnym w środę od godz. 18.00 do godz. 20.00.
  9. W I Piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. dla wszystkich będzie od godz. 17.00.
  10. Na swoje spotkania zapraszamy:

Czytaj więcej...